KONST / Skulptur & konsthantverk / Skulptur 14654008
nr 1465 4008
Lorenzo Quinn
(f. 1966), Italien
Skulptur, "La Mano de Dios". Signerad, numrerad 568/999, daterad 1999. Patinerad konstmassa så kallad kallbrons, stensockel. Längd: 35cm. Höjd: 22cm
Lorenzo Quinn, spansk-amerikansk skulptör född 1966.
Utrop:
6.500 kr
Såld:
5.000 kr
måndag 2 maj 2022
kl 19:43:06
1/5 22:13:34